Żaluzje zewnętrzne elektryczne. Nowoczesna osłona do Twojego domu

Chcesz w nowoczesny sposób osłonić okna swojego domu? Jeśli poszukujesz zewnętrznych osłon, to posiadasz dość bogaty wybór produktów. Dzisiaj chcieliśmy poświęcić więcej miejsca żaluzjom zewnętrznym, które mogą zostać prawdziwą ozdobą elewacji całego budynku.

Myślisz nad zastosowaniem zewnętrznej osłony w swoim domu? Najczęściej możesz spotkać się z klasycznymi roletami zewnętrznymi, które od lat świetnie sprawdzają się jako zewnętrzna osłona.

Natomiast jeśli szukasz czegoś nieco innego, to warto zainteresować się żaluzjami fasadowymi. Czym dokładnie one są?

Żaluzje zewnętrzne – czym dokładnie się charakteryzują?

Zewnętrzne żaluzje możemy podzielić na dwa rodzaje ze względu na typy montażu – podtynkowo oraz natynkowo.

Oczywiście ten pierwszy rodzaj jest możliwy do zamontowania tylko i wyłącznie w momencie, gdy jesteśmy jeszcze przed założeniem elewacji na naszym budynku. Wówczas skrzynka, w której chowają się lamele żaluzji fasadowych, schowana jest pod elewacją. Daje to bardzo ładny efekt, kiedy to listewki w momencie zwijania sprawiają wrażenie, jakby “chowały” się w budynku.

W wersji montażu natynkowego oczywiście efekt nie będzie identyczny. I to jest kluczowa różnica pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Wersja natynkowa natomiast jest możliwa do zamontowania już w momencie, gdy mamy gotową elewację, a chcielibyśmy, aby elewację naszego domu ozdobiły eleganckie “fasadówki”.

W przypadku żaluzji zewnętrznych do wyboru masz lamele w różnej kolorystyce, ale również w różnych kształtach. Lamele mogą występować w kształcie liter: C, S, Z oraz F. Każdy charakteryzuje się nieco innymi właściwościami, co warto rozpatrzyć przed ostatecznym zakupem.

Jak sterować żaluzjami zewnętrznymi?

Jak praktycznie w każdej osłonie, także tutaj jest możliwość zastosowania sterowania ręcznego oraz automatycznego.

Zdecydowanie najczęściej wybierane są żaluzje zewnętrzne elektryczne. Ta opcja umożliwia jak najwygodniejszy sposób sterowania, a dodatkowo zapewnia bardzo płynne działanie żaluzji.

W przypadku fasadowych żaluzji możesz sterować ustawieniem lamel – czyli ich kontem nachylenia, a także ustawieniem całej żaluzji. Jest możliwość całkowitego podniesienia żaluzji, jeśli chcemy odsłonić cały otwór okienny.

Wycena, pomiar i montaż

Pomiar i właściwy montaż żaluzji fasadowych to nie jest czynność, którą moglibyśmy wykonać samodzielnie. W tym wypadku niezbędne jest doświadczenie oraz precyzja kogoś, kto robi to od wielu lat.

Żaluzje fasadowe Anwis montują w całej Polsce sprawdzeni specjaliści, których znajdziesz na portalu Modnie w Oknie.

 

Kategoria: projekty wnętrz.