Wybór listw ściennych

Wbrew pozorom podłogi w domach są naprawdę bardzo ważne. Wykończenie podłóg jest głównym elementem, na który zwracamy uwagę zaraz po wejściu do domu czy mieszkania. Nie warto przesadnie oszczędzać na podłodze, ponieważ w przeciwieństwie do wielu innych rzeczy jakie możemy wymienić w domu podczas remontu, podłogi są tymi, które zmienia się bardzo trudno, a w wielu przypadkach najtrudniej.

Listwy, które robią efekt

Do niedawna podłogi listwowano w kolorze paneli, podłóg drewnianych, mozaiki. Czasami stosowano płytki, które dosyć ładnie wyglądają o ile podłoga jest w całości wykonana z płytek gresowych, podłogowych. Dziś jednak na rynku od jakiegoś czasu dostępna jest nowość, a są nią białe listwy ścienne.
Listwy te mogą zostać białe, lub możemy je pomalować pod kolor podłogi lub ścian. Możemy również spotkać listwy ścienne w kolorze białym, które zostały wykonane z zabezpieczonych płyt mdf, z którymi nie musimy już nic robić, wystarczy je zamontować wzdłuż podłogi na ścianie.
Kolor biały jest w modzie i naprawdę świetnie się prezentuje. Możemy spotkać się z opiniami, że listwy tego typu powinny być w kolorze ściany, bądź w kolorze podłogi. Jest to błędne myślenie. Jeśli zdecydujemy się na białe listwy ścienne to możemy być pewni, że świetnie oddzielą podłogę od ścian i naprawdę będą dobrze wyglądać. Warto dlatego poszukać w sieci gotowych wnętrz, które zostały wykończone taką listwą. Efekt jest naprawdę niesamowity.

Koszt białych listw

Dla niektórych osób problemem może być koszt zakupu białych listw, które nie należą do najtańszych. Ich cena może nie jest bardzo wygórowana ale na pewno wyższa od zwykłych listw plastikowych jakie możemy dokupić do na przykład paneli podłogowych. Jedna listwa o długości dwóch metrów to koszt około 35-45 złotych. Zależy ona od wielu czynników ale głównie pod uwagę bierze się kształt listwy. Wybór jest naprawdę obszerny i możemy wybierać co najmniej w kilkunastu różnych kształtach. Dzięki temu, wnętrze nabierze charakteru i będzie rzeczywiście wyglądać bardzo ładnie.
Białe listwy są na prawdę świetnym wyborem szczególnie wtedy, gdy chcemy wyróżnić nasze wnętrze, chcemy czymś je odznaczyć. Trzeba jednak zdecydować czy liczy się dla nas przede wszystkim cena, czy może efekt końcowy.