Jakie biurko dla nastolatka?

Dla większości młodych ludzi bardzo ważna jest niezależność. Nastolatkowie dążą do niej zarówno w domu jak i w szkole. Bardzo ważne zatem dla każdego nastolatka jest to aby mieć w domu czy mieszkaniu własny kąt. Jednak odpowiednie wyposażenie pokoju dla nastolatka to nie lada wyczyn. Młodzi ludzie często sami chcą decydować w całości o wyglądzie swojego pokoju. Nic w tym dziwnego i powinniśmy im pozostawić dużą swobodę w zakresie wyboru mebli czy koloru ścian.

 

Musimy jednak pamiętać o ważnych elementach, które powinny znajdować się w pokoju nastolatka, nawet jeśli on sam uważa inaczej. Nie da się ukryć, że jednym z najistotniejszych mebli, który powinien znaleźć się w pokoju młodego człowieka jest biurko. Biurka młodzieżowe znajdziemy w niemal każdym salonie meblowym. Możemy również zamówić taki mebel u stolarza. Ważne jest, aby biurko, przy którym młody człowiek będzie spędzał znaczną część czasu w ciągu dnia, znajdowało się w pobliżu okna. Dostęp do światła dziennego jest nie do przecenienia. Światło dzienne poprawia koncentrację i zapobiega nastrojom depresyjnym.

 

Oczywiście, wybierając biurko dla nastolatka powinniśmy pamiętać o tym, by wziąć pod uwagę jego zdanie. Pozwólmy dziecku wybrać mebel, który najbardziej przypadnie mu do gustu. Dużym zainteresowaniem cieszą się biurka sosnowe. Są wykonane z naturalnego surowca, ale nie są drogie. Biurko powinno mieć odpowiednią wysokość, dostosowaną do wzrostu nastolatka. Również krzesło nie powinno być za wysokie. Blat biurka powinien być dość dużych rozmiarów, gdyż nastolatkowie często lubią trzymać na biurku mnóstwo długopisów, flamastrów i kolorowych karteczek.

 

Rozmiar blatu biurka powinien również pozwolić na to, aby bez problemu zmieściło się na nim kilka książek i zeszytów, a przy tym została wystarczająca przestrzeń, do tego by coś pisać. Dobrze, jeśli w pobliżu biurka znajdzie się półka na książki. Dzięki temu, nastolatek nie będzie musiał zbyt daleko sięgać po podręczniki, których będzie potrzebował. W pobliżu biurka mogą znaleźć się również kolorowe pudełka, w których nastolatek będzie mógł przechowywać ważne dla niego rzeczy. Ostatnio popularne są biurka ze szklanym blatem, ale nie jest to dobry wybór dla nastolatka, gdyż łatwo ulega zarysowaniu i zabrudzeniom. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie drewno.