Domowe świeczki w szkole, czyli idealny sposób, na wykorzystanie zalegających słoików.

Świeczki od wielu lat, stanowią wyposażenie wnętrz. Są kolorowe, posiadają różne kształty oraz zapachy, które umilą wolny czas.
Choć sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju świeczek, największym zainteresowaniem cieszą się te, wykonane własnoręcznie. Dlaczego? Otóż powodów jest bardzo dużo. Jednym z nich, jest jakość wosku, użytego do produkcji świeczki. Drugim powodem, dla którego klienci wybierają własnoręcznie wykonane świeczki, są dowolne dodatki, jak ziarna kawy, plastry cytrusów czy suszone kwiaty. Trzecim powodem, są oryginalne wzory.

Domowe świeczki, czyli jak zrobić oryginalną dekoracje do domu.

Samodzielne wykonanie świeczki, nie jest trudnym zadaniem. Aby zrobić piękną świeczkę, wystarczy wosk, forma do świeczek, dowolny barwnik, knot oraz dodatki, które sprawią, że świeczka będzie wyglądać oryginalnie.
Jeśli posiadasz w domu nieużywany słoik, to świetny moment, aby go wykorzystać. Słoik diy prezentuje się dobrze, a co ważne, zyskuje drugie życie. By wykorzystać ho do zrobienia świeczki, wystarczy przetopić wosk w kąpieli wodnej, wlać go do słoika, umieścić w nim knot, oraz dowolne dodatki. Po zastygnięciu wosku, świeczka jest gotowa do użytku.

Czy słoik, użyty do wykonania świeczki, jest trwały?

Słoik jest odporny na wysoką temperaturę, dlatego doskonale nadaje się do zrobienia świeczki. Podczas jej palenia, nie pęknie, ani nie odkształci się, dlatego warto użyć go do produkcji dom owych świeczek. Jeśli znajdujący się w słoiku wosk wraz z kontem wypali się, wystarczy nalać do słoika gorącej wody, odczekać chwilę, aż wosk się rozpuści, i wylać go. Taki sposób czyszczenia, pozwala na ponowne użycie go, do produkcji kolejnej świeczki.
Uwaga! Jeśli słoik jest uszkodzony, to znaczy, posiada odprysk lub pekniecie, nie używam go do świeczek. Pod wpływem ciepła, z pewnością pęknie, co może prowadzić do skaleczenia się, lub poparzenia gorącym woskiem. Tego typu słoik, możesz użyć do wykonania ozdobnego wagoników, lub pojemnika do przechowywania drobiazgów.