Wystrój kuchni o tematyce kawowej

Bez względu na styl Twojej kuchni, wystrój kuchni w stylu kawowym może być świetnym sposobem na pokazanie swojej pasji do tego gorącego napoju. Od starych tabliczek po szablony ścienne – istnieje wiele sposobów na dodanie motywów kawowych do kuchni.

Temat kuchni, taki jak wystrój kuchni w stylu kawy, można dodać w dowolnym momencie i powinien on współgrać z nadrzędnym stylem kuchni. Kolory powinny być harmonijne, a motyw powinien uzupełniać, a nie konkurować z resztą przestrzeni.
Jeśli zdecydowałeś się przenieść pasję do kawy poprzez motyw kuchni, zacznij od identyfikacji stylu i palety kolorów kuchni. Te dwa elementy wejdą w grę, gdy wybierzesz różne elementy wystroju nawiązujące do kawy.

Dekoracja kawy do nowoczesnych kuchni

Jeśli Twoja kuchnia jest nowoczesna, uzupełnij ją bez ramowymi, czarno-białymi nadrukami ziaren kawy i wyposażenia. Skala szarości wydruków uwydatni wszelkie akcenty ze stali nierdzewnej w kuchni, jednocześnie pozostawiając odcienie kolorów. Brak ramki pomoże utrzymać minimalny motyw. Wykończ wygląd dzięki urządzeniom do espresso ze stali nierdzewnej wyświetlanym na półkach i eleganckim, nowoczesnym filiżankom kawy w jasnym kolorze dla dodatkowego zainteresowania.

Wystrój kawy dla kuchni wiejskich

Dodaj odrobinę stylu kawowego do swojej wiejskiej kuchni dzięki wzorowanej na ścianie krawędzi filiżanek i ziaren kawy. Wybierz matowe kolory i za pomocą gąbki nałóż farbę, aby wtopić granicę w resztę wystroju kuchni. Ręcznie robione filiżanki do kawy w różnych kolorach można rozrzucać po kuchni na półkach lub haczykach, aby dodać kolor i teksturę do pokoju.

Motyw kawowy do klasycznych kuchni

Jeśli masz w kuchni motyw retro lub vintage, znajdziesz mnóstwo odbitek inspirowanych stylem vintage i dzieł sztuki do dekoracji. Użyj zestawu starych tabliczek z kawa na ścianie w pobliżu stołu kuchennego, aby uzyskać przyjemny wygląd, a większe plakaty znajdują się w pobliżu wejścia do kuchni. Wykończ projekt za pomocą pokryw włączników światła wykonanych w stylu vintage z kawowym nadrukiem, aby nadać projektowi odpowiedni efekt końcowy.