Pomysły na łazienki dla dzieci

Mimo że łazienki są zwykle projektowane z myślą o dorosłych, istnieje wiele pomysłów na łazienki dla dzieci, aby uczynić przestrzeń bardziej przystosowaną dla młodzieży. Najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać przy projektowaniu dziecięcych łazienek to bezpieczeństwo, dostępność, przechowywanie i dobra zabawa.

Dostępność

Łatwość obsługi i bezpieczeństwo są pierwszymi na liście pomysłów na łazienki dla dzieci. Uniwersalne elementy projektu sprawią, że pomieszczenie będzie przydatne dla wszystkich grup wiekowych i umiejętności. Niektóre pomysły na zastosowanie uniwersalnego projektu w łazience obejmują niższe wysokości blatów.

Poszukaj również antypoślizgowego wykończenia wanny lub dodaj samoprzylepne antypoślizgowe maty lub naklejki, aby zapewnić sobie bezpieczniejszą kąpiel. Mata do kąpieli lub dywanik, który wyłapuje wodę na zewnątrz wanny, to kolejne proste zabezpieczenie. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo wanny, zastanów się nad pokrywami odpływowymi lub kranowymi, które przepuszczają wodę, ale zapobiegają uderzeniom i poparzeniom.

Przechowywanie – meble

Przechowywanie to kolejny przedmiot, który znajduje się przede wszystkim w toalecie dziecka. Wiele szafek i półek zwiększy pojemność do przechowywania przyborów toaletowych, ręczników i innych artykułów dla dzieci. Możesz użyć koszy lub pojemników na otwartych półkach, aby uzyskać wygodne przechowywanie i czystszy wygląd. Przepływ ręczników i prania można kontrolować za pomocą wielopoziomowego wieszaka na ręczniki i kosza bezpośrednio w łazience. Wiszący organizer na wannę może pomieścić zapasy i zabawki do kąpieli bez poświęcania miejsca na półce lub szafce.

Niezależność

Zwiększenie samowystarczalności dzieci w łazience ułatwi każdemu życie. Pomyśl o zainwestowaniu w automatyczny czujnik ruchu, który włącza światło, gdy dziecko wchodzi do łazienki, a następnie wyłącza je, gdy wychodzi. Ponadto zainstalowanie lampek nocnych pomoże powstrzymać dzieci przed potknięciem się lub wpadnięciem na coś, dopóki nie będzie dostępny włącznik światła.

Dodanie solidnego stołka lub małego drewnianego pudełka do toalety pozwoli dzieciom dotrzeć do zlewu bez pomocy, gdy nadejdzie czas szczotkowania. Dozowniki szamponów i odżywek zamontowane na ich poziomie w obszarze wanny sprawią, że zmywanie będzie szybkie i pozwoli zaoszczędzić zapasy.