Jak urządzić pokój dla młodzieży?

W każdym domu przychodzi czas kiedy należy urządzić pokój dla swoich dzieci. Jeżeli mieszkamy w bloku to nasze zadanie jest szczególnie trudne uwagi na zazwyczaj mały metraż pokoju. Należy więc wszystko dokładnie przemyśleć, a nawet rozrysować wstępny plan rozmieszczenia wszelkich mebli w pokoju. Jak więc z powodzeniem urządzić pokój dla naszej młodzieży?

Wskazówki odnośnie urządzenia pokoju dla naszego dziecka

Zanim zaczniemy kupować meble warto jest rozrysować na kartce papieru co chcemy, żeby w tym pokoju się znalazło oraz gdzie. Jest kilka ważnych i niezbędnych mebli, które muszą się tam znaleźć. Przede wszystkim musimy sprawdzić jakie łóżka młodzieżowe ma w swojej ofercie nasz Dostawca Mebli . Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest bowiem łóżko, które posiada pod materacem dodatkowy schowek. Istnieją ogólnie dwa typy takich schowków. Pierwszy to taki, gdzie z łóżka możemy wysunąć szuflady podobne jak w szafie. Zazwyczaj są ich cztery sztuki, po dwie na każdą stronę. Dzięki temu, zdobędziemy dodatkowe miejsce, którego nigdy za wiele w przypadku dziecka. Możemy bowiem tam schować wiele rzeczy takich jak zabawki lub zapasowy komplet pościeli. Jeżeli chodzi o szerokość łóżka to w zależności od wygody i komfortu warto jest wybrać między 100 a 160 centymetrów. Długość łóżka może być regulowana i rosnąć razem z naszym dzieckiem. Dzięki temu jedno łóżko starczy nam na znacznie dłużej.

Meble do pokoju młodzieżowego mogą zajmować łącznie mniej miejsca, jeżeli jeden mebel posiada kilka funkcji. Dobrym przykładem będzie na pewno łóżko piętrowe z biurkiem. Swoją formą przypomina ono standardowe łóżko piętrowe, ale na jego pierwszym poziomie znajdziemy biurko. Dzięki takiej konstrukcji okazuje się, że możemy zaoszczędzić mnóstwo miejsca w pokoju naszego dziecka. Na górze będzie ono miało swoje miejsce do odpoczynku oraz snu, a na dole znajdzie się miejsce, gdzie będzie ono mogło odrabiać lekcje i uczyć się. Warto jednak zwrócić uwagę, że miejsce, gdzie znajduje się biurko może być ciemne. Nie zawsze bowiem będziemy mogli taki łóżko wstawić tuż przy oknie. W takim przypadku należy zamontować dobre oświetlenie, które w łatwy w sposób można na szczęście w tym przypadku zamontować do spodu łóżka na piętrze. Zastosowanie takiego łóżka jest bardzo opłacalne w przypadku małych pokoi poniżej 10 metrów kwadratowych. Dzięki temu zdobędziemy znacznie więcej miejsca, które normalnie zajęte by było przez biurko.

Jeżeli nasze dziecko jest jeszcze małe to musimy kupić łóżko dziecięce z barierką. Pozwala ono na spokojny sen nie tylko naszej pociechy, ale też zapewnia nam spokój, że dziecko samo z niego nie wypadnie. Warto wybrać takie łóżko w którym możemy zdemontować barierkę i stosować je jako łóżko z dostawką w przypadku kiedy nasze dziecko będzie potrzebować jednak sypiać z nami. Kiedy dziecko dorośnie, będziemy mogli zamontować barierkę. Z praktycznego punktu widzenia dobrze jest, aby barierka była regulowana, dzięki czemu możemy dostosować ją do naszej pociechy.