Co wybrać – komody z szufladami czy z drzwiczkami?

Urządzasz swój salon, sypialnię lub pokój dziecięcy? Jeśli tak, to z pewnością jednym z pierwszych poszukiwanych przez ciebie mebli jest komoda. Jest to uniwersalny rodzaj mebla, przeznaczony do przechowywania najróżniejszych przedmiotów. Duży wybór komód o różnych wymiarach sprawia, że z łatwością dopasuje je do każdego wnętrza. Jeśli szukasz wskazówek, na jakie eleganckie komody się zdecydować, wszystko to znajdziesz w tym artykule.

Dąb sonoma, czyli kolor najbardziej uniwersalnych mebli

Zacznijmy od tego, na co w pierwszej chwili zwracamy uwagę. Czyli w jakim kolorze powinny być utrzymane nowoczesne komody z szufladami bądź drzwiczkami. Jeśli szukasz mebli do wnętrz w stylu glamour, wybierz komodę w kolorze biały połysk. Kiedy jednak chcesz kupić komodę do pokoju dziecięcego lub salonu w stylu skandynawskim, dobrym wyborem są komody w kolorze naturalnego drewna, takie jak dąb stirling, sonoma lub inne pochodne od niego. Oczywiście w większości przypadków są to komody wykonane z klasycznych płyt meblowych, które tylko otrzymują realistycznie wyglądającą okleinę drewnianą, dopasowaną do stylu wnętrza, a także odporną na trudne warunki użytkowania, w tym wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Wąskie komody pokojowe czy meble o dużych wymiarach?

Komody są doskonałym sposobem na zagospodarowanie każdej wolnej przestrzeni w pomieszczeniach. Szczególnie dużą popularnością cieszą się wąskie komody, które można postawić za drzwiami lub w innych miejscach, gdzie mamy ograniczoną powierzchnię na podłodze. Wąska komoda bardzo często wykorzystywana jest jako miejsce, na którym można ustawić płaski telewizor. Trzeba przyznać, że w tej roli sprawdzają się bardzo dobrze, a ponadto występując w wielu modelach, znajdziemy takie z półką na dekoder lub piloty. Jeśli natomiast jest nam potrzebna komoda na przechowywanie ubrań, z pewnością dobrym wyborem będą meble skrzyniowe o większych rozmiarach. Zmieścimy w nich nie tylko większą ilość ubrań, ale w dodatku będziemy mogli je łatwo segregować. Tu pojawia się pytanie — co wybrać, komodę z szufladami czy może drzwiczkami?

Praktyczne i eleganckie komody do sypialni

Każde ze stosowanych w komodach rozwiązań ma swoje wady i zalety. I tak komoda z szufladami jest dobrym wyborem, kiedy mamy do przechowywania dużą ilość ubrań o małych rozmiarach. Jest to zatem bielizna, skarpetki, koszulki top. Możliwość zwinięcia ich w kulkę lub złożenia w kostkę sprawia, że będą łatwo dostępne w każdej szufladzie i zachowany w nich porządek. W tym również pomóc nam mogą specjalne organizery do szuflad, dostępne w różnych wymiarach. W każdym domu powinny również być meble, w których zmieścimy większe ubrania, jak swetry, bluzy, spodnie. Do ich przechowywania zaprojektowana została komoda z półkami i drzwi czkami. Zapewniają one wygodny dostęp do każdej z półek, którą można zamocować na wybranej przez siebie wysokości. Naszym zdaniem w pokoju młodzieżowym świetnie sprawdzi się komoda z szufladami i drzwiczkami. Szuflady mogą znajdować się tuż pod blatem lub po jednej ze stron komody. Taki mebel będzie też dobrym rozwiązaniem do przedpokoju — można w niej przechowywać elementy odzieży wierzchniej jak rękawiczki, szaliki, czapki. Szuflady są natomiast dobrym schowkiem na klucze, dokumenty od samochodu lub portfele domowników oraz innych rzeczy. Planując urządzenie jadalni, także warto pomyśleć o komodzie z szufladami, w której zmieścimy np. zestaw sztućców lub inne akcesoria stołowe — serwetki, obrusy, bieżniki, świece itp.