Hale sportowe projekty

Hale sportowe projekty

Zakres prac wykonywanych przez naszą firmę przy ostatecznym opracowaniu projektów hal sportowych jest szeroki i obejmuje wszystkie obliczenia projektowe, rysunki i materiały potrzebne do budowy. Projekt jest tak opracowany, aby można go było wybudować ze środków programów krajowych (polskich) i europejskich. Proces projektowania jest indywidualny dla każdego klienta. Przygotowujemy szczegółową propozycję wykonania prac uwzględniającą wykonawców, materiały budowlane, sprzęt i wyposażenie wewnętrzne.

Projektując i budując obiekty sportowe od ponad 20 lat, znamy wszystkie zawiłości projektów, w które się angażujemy. Wiemy też dokładnie, co trzeba zrobić, aby hala sportowa została zaprojektowana zgodnie ze wszystkimi ścisłymi zasadami sportu.

W pierwszej kolejności należy ustalić, jakie sporty mają być uprawiane w hali sportowej. Należy również ustalić, czy na zawodach będą pojawiać się widzowie. Wymiary boiska, trybun, lodowiska i innych aren są określone przez przepisy sportowe i różnią się znacznie w zależności od dyscypliny. Na przykład, boisko do piłki nożnej musi mieć wymiary 120 na 80 metrów; ring bokserski ma wymiary 3,2 na 3,2 metra; lodowiska hokejowe muszą mieć różne wymiary w zależności od tego, czy są to boiska naturalne czy sztuczne; korty tenisowe mają określone wymiary w zależności od charakteru gry, itp. Zależy to również od tego, czy są to obiekty kryte czy otwarte, oraz od poziomu zawodów, dla których zostały zbudowane.

Oprócz tych technicznych aspektów, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, jak szczelny musi być budynek, jaki rodzaj materiału powinien być użyty do izolacji i systemów wentylacyjnych – lista parametrów jest bardzo długa!

Projekty hal sportowych dla ludzi – podstawowe

Osoby, które zajmują się sportem mogą powiedzieć, że chodzi o coś więcej niż tylko o rozgrywanie meczów.

Aby drużyna sportowa odnosiła sukcesy, trzeba brać pod uwagę potrzeby nie tylko zawodników, ale także widzów. Dlatego zawsze zastanawiamy się, do jakich celów ma służyć obiekt, a następnie projektujemy go z myślą o tym celu. Nie chodzi tylko o to, by dobrać odpowiednią wielkość boiska czy trybun; należy również wziąć pod uwagę, jaka publiczność będzie tam obecna, czy będzie siedzieć na ławkach czy na poduszkach, czy w hali będzie ciemno czy jasno i wiele innych czynników.

W naszym portfolio znajdują się areny jeździeckie, hale tenisowe, kryte lodowiska, sale gimnastyczne oraz hale widowiskowo-sportowe.