Nowoczesne wykończenie kuchni

Jakimi materiałami wykończyć kuchnie?

Kiedy budowa dobiega końca trzeba przemyśleć sprawy wykończenia wnętrza. Jednym z ważniejszych pomieszczeń jest kuchnia. Często jest ona połączona z jadalnią lub salonem, by zyskać dodatkową przestrzeń. W takim przypadku jeszcze ważniejsze jest jej wykończenie, by kuchnia dodawała elegancji wnętrzu. Warto by materiały do wykończenia kuchni również były higieniczne i łatwe w czyszczeniu oraz proste w zabezpieczeniu przed uszkodzeniami.

Blaty i lada łącząca kuchnię z jadalnią – stolarka

Jedną z ciekawszych propozycji są blaty kuchenne wykonane z płyt mineralno-akrylowych himacs. Jest to nowoczesny produkt łączący materiały naturalne z żywicą akrylową. Daje to praktycznie nieskończone możliwości kolorystyczne i strukturalne. Blaty kuchenne mogą przypominać kamień lub elegancką, płaską, jednokolorową powierzchnię.
Można je wykorzystać zarówno do wykonania blatów roboczych przy zlewie, jak i wykończenie lady łączącej kuchnię z jadalnią lub salonem. Dzięki różnym możliwościom kolorystycznym na pewno uda się odpowiednio dopasować styl lady zarówno do kuchni jak i jadalni czy salonu, gdyż będzie to główne miejsce łączone oba pomieszczenia.

Atuty materiału himacs w kuchennym zastosowaniu

Płyty mineralno-akrylowe charakteryzują się łatwością konserwacji i wysoką trwałością. Dbanie o czystość i higienę jest bardzo proste i bezpieczne, ponieważ nie reagują na środki chemiczne używane do sprzątania i ma płaską powierzchnię ułatwiającą utrzymanie czystości. Montaż i obróbka również są bardzo proste. Ekologiczne wykonanie jest całkowicie neutralne dla środowiska.
Dzięki bardzo łatwej obróbce, materiał idealnie nada się do kuchni z zabudowanym zlewem czy szafkami, ponieważ oferuje praktycznie nieograniczone możliwości docinania czy wykonywania otworów o różnych kształtach. Odpowiedni montaż zlewu w płycie himacs zapewni również większą higienę i łatwiejsze zabezpieczenie przed wilgocią, bo ta nie będzie dostawać się w szpary pomiędzy zlewem a blatem.

Artykuł powstał we współpracy z https://grafinia.pl