Salon w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny charakteryzuje się minimalizmem, elegancją oraz zastosowaniem takich materiałów jak szkło, metal i drewno. Unika się plastików oraz zachowuje umiar w zdobieniach. Nowoczesne salony utrzymane są w jasnych, stonowanych barwach: często występuje biel, szarość i popiel, nierzadko przełamana intensywnym odcieniem czerwieni, zieleni lub żółci.

Meble do salonu nowoczesnego

W nowoczesnych salonach zwykle stosuje się proste, geometryczne formy: podłużna kanapa lub narożnik w kształcie litery L, kwadratowy lub prostokątny stół, klasyczne regały i proste komody to główne meble, które można znaleźć w nowoczesnym wnętrzu. Unika się zdobień na frontach mebli, tradycyjnych foteli czy nieregularnych kształtów. Najważniejszą zasadą umeblowania jest umiar i zachowanie minimalistycznej formy. Do idealnego dopełnienia nowoczesnego wnętrza, zgodnego z zasadą minimalizmu i umiaru, świetnie pasuje fotel uszak w odcieniu butelkowej zieleni, który łączy klasyczną elegancję z nowoczesnym designem.

Dekoracje do nowoczesnego salonu

Wśród dekoracji do nowoczesnego salonu znajdziemy przede wszystkim akcesoria ze szkła, metalu, drewna oraz innych tworzyw roślinnych. Do ozdobienia stołu sprawdzi się praktyczna podkładka na stół Pepco. Na parapetach i szafkach powinny znaleźć się proste rośliny zielone. Proste, stonowane ściany możemy ozdobić drewnianym zegarem, czarno-białymi fotografiami lub sztuką nowoczesną, szczególnie taką, której bazą jest jedna intensywna barwa, co nada wyjątkowy charakter wnętrzu. Dodatkowo możemy wykorzystać różne tekstylia: proste dywany i bieżniki, minimalistyczne poduszki ozdobne i długie, jednobarwne zasłony, które pozwolą na ocieplenie całego pomieszczenia.