Projektowanie wnętrz w stylu art deco

Kiedy zrozumiesz historię i wpływy ruchu Art Deco, będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o wyposażenie, sztukę i wystrój. Jeśli chcesz włączyć motyw Art Deco do następnego projektu, musisz zacząć od podstaw.

Kolor

Ze względu na minimalistyczny charakter stylu Art Deco w palecie kolorów należy uwzględnić wiele neutralnych kolorów, takich jak beż, jasnobrązowy, ciemnoszary, brązowy, czarny, szary, srebrny i biały. Oszczędnie używaj stonowanych lub odważnych kolorów, takich jak zielony, czerwony, bordowy, niebieski, żółty i złoty.

Posadzka

Korzystając z eleganckich materiałów i kolorów, rozważając opcje podłóg, w tym czarno-białą kratkę, marmur lub błyszczące podłogi z twardego drewna. Dopełnij wygląd dywanem w stylu Art Deco z geometrycznymi wzorami.

Meble

Eleganckie meble z lakierowanymi wykończeniami i eleganckimi krzywiznami powinny być wygodne, a jednocześnie efektowne. Chrom, stal nierdzewna, szkło i winyl można łączyć z ekskluzywnymi tapicerkami, takimi jak skóra lub egzotyczny nadruk zebry. W tym stylu popularne są elementy na dużą skalę, takie jak fotele, kredensy i ponadwymiarowe krzesła, salony i sofy. Bar w stylu retro z drewna stanowiłby doskonały dodatek do salonu lub jadalni w stylu Art Deco.

Oświetlenie

Opływowe, ultranowoczesne, zygzakowate i geometryczne wzory są stosowane do opraw sufitowych, kinkietów ściennych, lamp stołowych i lamp podłogowych. Podstawy lamp są zazwyczaj wykonane z mosiądzu, niklu, brązu, aluminium, kutego żelaza lub chromu z kloszami w kolorze białym, przezroczystym, matowym, wytrawionym lub kolorowym.

Akcesoria

Dodaj akcesoria dekoracyjne, takie jak geometryczne lustra z błyszczącymi srebrnymi lub chromowanymi ramkami, zabytkowe zegary w stylu francuskim, zabytkowe radia i fonografy, zabytkowe wazony ceramiczne, plakaty w stylu art deco (podróże w stylu vintage, jazz lub wydruki reklamowe) oraz wydruki w stylu vintage oprawione przez artystów takich jak Pablo Picasso. Pawie pióra zmieszane z egzotycznymi kwiatami tworzą elegancki kwiatowy wzór. Proste, ale atrakcyjne zabiegi okienne obejmują rolety winylowe lub żaluzje z szerokimi listwami z drewna.

Unikaj kwiecistych lub kwiatowych nadruków na tapicerce i tkaninach. Meble w stylu art deco mają zazwyczaj solidne kolorowe tkaniny w neutralnych kolorach lub wzorach z geometrycznymi kształtami, a także bogatą kolorystykę skóry, winylu, zamszu.