Dekoracje wnętrz w stylu loftu

Dekoracje wnętrz loftu charakteryzują otwarte sufity z widocznymi kanałami, rurami i belkami nośnymi. Te strzeliste sufity są czasami pomalowane na jednolity kolor aby ukryć takie cechy i uczynić je częścią sufitu. Niektórzy mieszkańcy lubią podkreślać położenie tych funkcjonalnych przedmiotów poprzez zastosowanie koloru farby, takiego jak czerwony lub żółty.

Ten rodzaj rzadkiej, industrialnej przestrzeni dobrze współgra ze współczesnym lub nowoczesnym stylem projektowania. Dlatego wiele loftów miejskich wyposażonych jest w przedmioty wykonane z naturalnych, ale eleganckich materiałów, takich jak kamień, drewno, stal nierdzewna i szkło. Szerokie i wysokie ściany w mieszkaniu na poddaszu stanowią idealne tło dla dużych obrazów i galerii.

Umeblowanie typowego otwartego piętra rezydencji na poddaszu może stanowić wyzwanie. Najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie stref dla każdej funkcji potrzebnej w przestrzeni. Może to obejmować część dzienną, sypialnię, domowe biuro lub jadalnię. Te wyspecjalizowane obszary można utworzyć za pomocą dywanów lub przegród. Niektóre popularne nowoczesne dzielniki pokoju obejmują ekrany, otwarte półki i tkaniny zawieszone pod sufitem. Elementy mebli, takie jak sofy, ławki lub stoły, mogą również pomóc zdefiniować te pokoje na otwartej przestrzeni.

W miarę możliwości zastanów się nad dodaniem miejsca do przechowywania w swoim planie dekoracji wnętrz na poddaszu. Kombinacja otwartych i zamkniętych elementów do przechowywania jest najbardziej uniwersalna. Centrum rozrywki z drzwiami i otwartymi półkami daje różne opcje przechowywania i wystawiania przedmiotów. Pomieszczenia kuchenne na poddaszu mogą być użyteczne i wymagać dodania szafek lub spiżarni. Meble o podwójnym zastosowaniu i ukrytym schowku to kolejny dobry pomysł. Drewniany bagażnik może służyć jako stolik kawowy i pomieścić kolekcję gier planszowych.

Włączenie funkcjonalnych mebli może poprawić współczesny klimat dekoracji wnętrz loftu. Te interesujące, jedyne w swoim rodzaju elementy mają krągłe kształty i odważne kolory, dzięki czemu są natychmiast atrakcyjne. Dekoracja ścian z blachy to kolejny wyjątkowy pomysł, który odegra elementy przemysłowe w przestrzeni loftu.