Jak dopasować meblościankę do wnętrza?

Meblościanki to meble, które były w Polsce szczególnie popularne w latach osiemdziesiątych. Meblościanka jest bardzo dobrym rozwiązaniem do małego pomieszczenia, gdyż pozwala na oszczędność miejsca. W zależności od pomieszczenia w jakim chcemy meblościankę umieścić, będzie ona nieco inna. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy wiele modeli meblościanek. Przed jej zakupem warto więc dobrze się rozejrzeć i porównać ceny. Jeżeli nie znajdziemy żadnej meblościanki, która będzie nam odpowiadała, możemy zdecydować się zamówić ją u stolarza na wymiar.

 

Jednym z pomieszczeń, do którego decydujemy się kupić meblościankę jest salon. Zwłaszcza posiadacze niewielkich salonów powinni być zadowoleni z takiego rozwiązania. Przed wyborem meblościanki powinniśmy w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy aby zawierała dużo półek czy może zależy nam głównie na walorach dekoracyjnych. Rynek meblowy obfituje w meblościanki do salonu. Bez problemu znajdziemy odpowiednio zabudowane modele meblościanek, z dużą ilością szafek i półek. Jeżeli zależy nam na tym, aby wyeksponować porcelanę bądź kieliszki, umieśćmy naczynia za szklaną witryną.

 

Kolejnym kryterium, jakie powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze meblościanki jest charakter naszego wnętrza. Jeżeli nasz salon urządzony jest w tradycyjnym stylu, dobrym rozwiązaniem będą dla nas meblościanki z dużą ilością półek. Warto pokusić się o zakup drewnianej meblościanki, która wygląda solidnie i elegancko. Jeżeli zaś zależy nam na tym, aby nasz salon miał nowoczesny charakter i prezentował się oryginalnie, postawmy na odcienie bieli czy czerni. Meblościanki w odcieniach bieli będą kapitalnym rozwiązaniem do salonów urządzonych w skandynawskim stylu.

 

Biel sprawia, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Meblościanka w ciemnych kolorach to eleganckie rozwiązanie do naszego salonu. Aby jednak nie wyglądała zbyt ponuro, wymaga odpowiedniego oświetlenia. Czarną meblościankę znacznie łatwiej jest utrzymywać w czystości, dlatego wielu osobom takie rozwiązanie przypadnie do gustu. Meblościanka przede wszystkim ma być funkcjonalna, ale współczesny rynek mebli jest tak nasycony, że bez większego problemu znajdziemy mebel, który będzie nam odpowiadał zarówno pod względem funkcjonalnym jak i dekoracyjnym.