Dlaczego warto mieć w domu drewniane rzeźby?

Posiadanie w domu rzeźb brzmi jak ekstrawagancja, na którą stać niewielu. Kojarzą się one raczej z muzeum, różnymi dworkami i pałacami, a nie z domami, w których mieszkamy na co dzień. Jednak rzeźby wcale nie muszą być tylko muzealnymi eksponatami. Można je świetnie wkomponować w niemalże każde wnętrze, a najlepiej będą wyglądać w dużych i otwartych domach. Dlaczego warto je mieć?

 

Rzeźba w drewnie jako inwestycja

Rzeźby drewniane, tak jak każdy inny rodzaj sztuki to inwestycja. W przypadku naprawdę dobrych dzieł i znanych twórców można mieć pewność, że kupno danej rzeźby to dobrze zamrożone i zainwestowane pieniądze, które z czasem będzie można odzyskać, bądź nawet podwoić. Oczywiście trzeba mieć wiele szczęścia i dobrą intuicję, aby trafić na dzieło, które będzie w przyszłości warte więcej niż w momencie zakupu, pewne jest jednak to, że cena takiej rzeźby nie powinna spaść. 

 

Oryginalna i nietypowa ozdoba

Z pewnością posiadanie w swoim domu lub ogrodzie drewnianej rzeźby czyni z tego wnętrza coś niezwykłego i nietypowego. Niewiele domów może się pochwalić tego typu ozdobą, dlatego umieszczając we wnętrzu rzeźbę, możemy się spodziewać, że odwiedzający nas goście będą zachwyceni aranżacją i wykorzystaniem przestrzeni. Rzeźba w drewnie bardzo dobrze wpasuje się we wnętrze nowoczesne, skandynawskie, w styl glamour. Pasuje niemalże do wszystkiego, a to, jak zostanie rozegrane, w dużej mierze zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na prostej przestrzeni, to warto pomyśleć o ty, by rzeźba była głównym elementem pomieszczenia i nie było wokół niej niczego, co może ją dodatkowo zapełniać. Jeśli z kolei lubimy eklektyczny styl, kiedy dużo się dzieje, to warto połączyć rzeźby z drewna z czymś innym i nietypowym. 

 

Dom w góralskim stylu

Rzeźba w drewnie w dużej mierze kojarzy się ze stylem góralskim. Drewno, ornamenty i zdobienia roślinne, to coś, co w dużej mierze składa się na styl zakopiański, czy szerzej góralski. Jeśli lubimy właśnie taki styl, jeśli to jest coś, czym chcielibyśmy się otaczać, to zdecydowanie warto postawić na drewniane rzeźby, które jak nic innego sprawiają, że góralski styl wpada do naszych domów. 

 

Rzeźby, które są małymi dziełami sztuki, sprawiają, że do naszych domów wpada coś szczególnego i niezwykłego. Nie są to typowe ozdoby, i nie każdy będzie chciał i potrafił mieć je w swoim domu, jednak jeśli otworzymy się na ten szczególny rodzaj sztuki, to na pewno nie będziemy tego żałować. Warto postawić na coś nieoczywistego i docenić lokalnych artystów.