Styl twojego wnętrza

Wybór stylu w jakim chcemy wykończyć nasze wnętrze nie jest łatwym zadaniem. Każdy chce przecież, aby w jego domu było ciekawie, aby wnętrze zachwycało i podobało się również innym. Wato jednak przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby nasze wnętrze podobało się przede wszystkim nam.

Wyróżnij swój dom – zdecyduj się na skandynawski styl!

Styl skandynawski staje się w ostatnich latach w naszym kraju coraz popularniejszy. Wnętrza skandynawskie charakteryzują się przede wszystkim tym, że stawiają na użyteczność, na przestrzeń. Mało kto decyduje się dziś na zagracenie swoich pomieszczeń. Szczególnie wtedy stawiamy na duże przestrzenie, gdy mamy sporej wielkości pomieszczenia i nie musimy martwić się tym, gdzie umieścimy jakieś komody, szafy, itp.
Styl skandynawski to również przede wszystkim jasne kolory. Króluje biel, która jest obecna niemal wszędzie. Nic zresztą dziwnego, ponieważ kolor biały nadaje pomieszczeniu poczucie czystości, dbałości itp. Biały kolor wraca do mody i coraz więcej osób decyduje się na jego zastosowanie w swoich wnętrzach również wtedy, gdy nie są one wykończone w stylu skandynawskim.

Ciemne wnętrza

Niektórzy stawiają na ciemne wnętrza, które mają swój klimat jednak większość czasu spędzamy w nich jakby po części w ciemności. Ciemne wnętrza nie mają nic wspólnego ze skandynawskim stylem nawet wtedy, gdy są nastawione na użytkowość i minimalizm. Ciemne wnętrze ma swoje zalety, jak i wady. Do zalet należy to, że tak naprawdę tylko tego typu wnętrza mają klimat, wprowadzają nas w specyficzną atmosferę. Wadą jest natomiast to, że pomieszczenia wydają się mniejsze niż są. Również niekorzystne jest to, że w ciemnym wnętrzu bardziej rzuca się w oczy brud, szczególnie kurz.

Jakie wnętrze wybrać?

Wybór wnętrza nie jest prostym zadaniem. Trzeba taką decyzję dokładnie przemyśleć, ponieważ to my będziemy z pomieszczeń najczęściej korzystać, my będziemy je sprzątać itp. Nie warto patrzyć tylko i wyłącznie pod kątem estetycznym, wizualnym ale również pod kątem praktycznym. Co z tego, że coś będzie ładne, będzie nam się podobać, skoro będziemy musieli poświęcić ogromną ilość czasu i pracy, aby utrzymać wnętrze w czystości?