Gdzie sprawdzają się wąskie komody?

W niektórych pomieszczeniach brakuje miejsca nawet na podstawowe meble, dlatego konieczne jest wybieranie wyposażenia przystosowanego do małej powierzchni. Dzięki nim pomieszczenie jest funkcjonalne i jednocześnie nie zagracają go zbędne przedmioty. Jednym z najpraktyczniejszych mebli w niewielkich wnętrzach są wąskie, nowoczesne komody. Sprawdź, gdzie warto z nich korzystać.

1. Do czego służą wąskie komody?

2. Gdzie mieszą się komody wąskie?

Wąska komoda zajmuje niewiele miejsca i jednocześnie cechuje się dużą pojemnością. Można przechowywać w niej wiele drobiazgów i przedmiotów, których nie chce się wystawiać na widoku. Małe, wąskie komody mieszczą się nawet w ciasnych korytarz. Dobrym wyborem są w szczególności meble w stylu skandynawskim, w jasnych odcieniach, optycznie powiększają wnętrza i jednocześnie odbijają światło. Gdzie warto umieścić eleganckie komody wąskie?

Do czego służą wąskie komody?

Wąskie komody mogą wydawać się mało funkcjonalne, jednak w rzeczywistości mają sporą głębokość i wysokość. Dzięki temu mieści się w nich dużo drobiazgów. Można wykorzystać je do przechowywania dokumentów, zabawek, kosmetyków i wielu innych przedmiotów osobistych. Komoda wąska o ponadczasowym designie ma liczne szuflady, które przydają się do segregowania i porządkowania rzeczy. W razie potrzeby komoda wąska może mieć również klasyczne półki, na których układa się pudełka z zapakowanymi drobiazgami.

Wymiary komody wąskiej są wystarczające, by przechowywać w niej ubrania. Można używać jej do porządkowania bielizny: majtek, skarpetek, podkoszulków, a także do przechowywania ubranek dziecięcych. Komoda tego typu wstawiona do małego przedpokoju może z kolei przydać się do porządkowania kapci dla gości, nakryć głowy, pasków i innych dodatków do odzieży. Co ważne, meble są wykonane z trwałych materiałów, takich jak płyta MDF lub płyta laminowana, co przedłuża ich żywotność.

Gdzie mieszą się komody wąskie?

Meble systemowe z wąskimi komodami mieszczą się zarówno w wąskich przedpokojach, jak i w pomieszczeniach o ogólnym małym metrażu. Komody na wysoki połysk dobrze sprawdzają się zwłaszcza w korytarzach bez okien, w których jasne meble optycznie rozjaśniają i powiększają przestrzeń. W pokoju dziecka wąska komoda przy łóżeczku przydaje się do porządkowania akcesoriów dla maluszków (pieluszek, chusteczek nawilżanych itp.), a później – do przechowywania ulubionych zabawek. W sypialni wąska komoda umożliwia segregowanie bielizny osobistej, a w gabinecie pomaga zachować porządek w ważnych dokumentach.