Minimalizm w praktyce

Minimalistyczny projekt domu może mieć charakter nowoczesny lub współczesny. Elementem jednoczącym powinno być skupienie się na formie, kolorze i fakturze, a nie na zdobieniu. Proste ściany pozwalają na umieszczenie grafiki i dużych akcesoriów na pierwszym planie. Ściany z dużymi oknami lub szkłami są powszechnie stosowane, aby stworzyć poczucie lekkości i zmaksymalizować naturalne światło.

Meble

Współczesne meble, niektóre elementy w stylu Art Deco i nowoczesne elementy to doskonały wybór dla minimalistycznego domu. Upewnij się, że meble są wygodne i używaj tkanin, które są miękkie i przytulne w dotyku. Elementy tapicerowane powinny być wykonane z prostych tkanin bez wzorów (jeśli uważasz, że musisz użyć wzorzystej tkaniny, upewnij się, że jest bardzo prosta i subtelna).

Tapicerka i zasłony

Utrzymuj tkaniny w neutralnym kolorze z bardzo małą fakturą. Planuj wydać nieco więcej na materiał w minimalistycznym domu: zwykłe, niedrogie tkaniny często wyglądają tanie, gdy są używane bez innych ozdób. Włókna naturalne należy również stosować wszędzie tam, gdzie są dostępne: pościel i wełna są popularne w minimalistycznych wzorach.

Przechowywanie

Przechowywanie jest istotną częścią minimalistycznego wystroju domu. Podczas gdy magazyny o projektowaniu domu mogą zachęcić cię do usunięcia bałaganu, odrzucaj go, większość ludzi ma rzeczy, które są niezgodne z minimalizmem. Z tego powodu schowaj w magazynie przedmioty, które nie pasują do Twojego wystroju. Wbudowany schowek jest najbardziej praktyczny w minimalistycznych wnętrzach, o ile jest wyłożony parą, aby pasował do reszty domu.

Akcenty i wykończenia

Metalowe akcenty, takie jak stal nierdzewna lub chrom, są często widoczne na meblach, sprzęcie lub urządzeniach. Wybierz drewniane powierzchnie i szafki z polerowanym lub lakierowanym wykończeniem w stosunku do jasnego koloru drewna.

Posadzka

Nagie podłogi są idealne w minimalistycznych pokojach, ale jeśli chcesz dodać miękkości i komfortu, dołącz dywan. Unikaj wzorów i zachowaj to bardzo proste. Wybierz materiał, który najlepiej pasuje do projektu. Użyj twardego drewna, bambusa, kamienia lub ceramiki. Po prostu unikaj wzorów, a minimalistyczny wygląd zostanie zachowany.