Cegła może być ozdobą

Cegły stają się coraz popularniejszym materiałem nie tylko na zewnątrz domów, ale również w ich wnętrzu. Nadają niezwykłego klimatu każdemu pomieszczeniu. Wybór cegieł jest spory i naprawdę nie łatwo przychodzi podjęcie decyzji o zakupie.

W salonie to podstawa

Swego czasu salony w naszych domach dekorowano kamieniem. Niemal w każdym salonie na ścianie królował kamień. Dziś coraz częściej decydujemy się na beton architektoniczny, bądź właśnie na cegłę, która jest ponadczasowa. Cegła klinkierowa jest bardzo ładna i świetnie wykonana w przeciwieństwie do zwykłych cegieł budowlanych. Naprawdę nie można się jej wstydzić, jeśli zdecydujemy się na udekorowanie nią ściany w pomieszczeniu. Wiele osób wybiera również płytki, okładzinę, która wygląda jak klinkierowa cegła. Można ją spokojnie przykleić na ścianę tak, jak robi się to z kamieniem dekoracyjnym.

Kolor cegły

Wiele osób pamięta, że kiedyś mówiło się o czymś, że jest koloru ceglastego. Dziś tego typu sformułowanie nie przejdzie, ponieważ cegła może występować w wielu różnych kolorach, szczególnie jeśli mówimy o cegle klinkierowej.
Najpopularniejszy kolor to oczywiście czerwony, ciemno rudy. Coraz częściej zdarzają się jednak cegły klinkierowe w kolorze brązowym, a nawet białym. Z reguły białe są płytki, które są imitacją cegły. We wnętrzu tak naprawdę nikt nie będzie w stanie rozróżnić czy wykonaliśmy ścianę z cegły klinkierowej, czy może z płytek, których zadaniem jest jej imitacja. Warto dlatego sprawdzić co w danym momencie wychodzi taniej i na ten tańszy materiał się zdecydować. Po co przepłacać?

A może jednak kamień?

Niektórzy nie mogą pogodzić się z tym, że na ścianie może pojawić się coś innego, niż kamień. Czy jednak w dzisiejszych czasach nadal warto inwestować w dekorowanie wnętrza kamieniem? Wszystko zależy od naszej stylistyki. Kamień sprawia, że wnętrze jest klasyczne ale też bardzo zimne. Oczywiście mamy różne kolory i odcienie kamienia. Nie są one jednak w stanie ocieplić wnętrza w taki sam sposób, w jaki robi to świetnie dobrana cegła. Kamień był modny kilkanaście lat temu. Dziś wychodzi już z mody i tak naprawdę jeśli chcemy podążać za modą i aktualnymi trendami w budownictwie, to powinniśmy z niego zrezygnować.