Czy warto kupić mieszkanie u dewelopera?

Każdy z nas chce mieć swoje własne mieszkanie lub dom, w którym będzie mógł odpocząć po męczącym dniu pracy. W dużych miastach ciężko jest jednak kupić działkę i wybudować dom bądź zakupić dom wybudowany. Oczywiście są osiedla domków jednorodzinnych, ale dużo łatwiej dostępne są mieszkania. Większość osób, zwłaszcza tych młodych, chce aby ich mieszkania miały dobrą lokalizację i otoczenie bezpieczne i przyjazne dla dziecka. Mieszkania w starych blokach mogą nie być dla takich osób dobrym rozwiązaniem.

 

Dla osób, które dopiero będą budować swoje rodzinne gniazdko, dobrym pomysłem są mieszkania deweloperskie. Tego typu mieszkania można kupić za własne pieniądze lub zaciągnąć na nie kredyt w banku. Deweloperzy, którym zależy na sprzedaży mieszkań, często pośredniczą między swoimi klientami a bankiem i pomagają taki kredyt uzyskać. Mieszkania deweloperskie mają zazwyczaj rewelacyjną lokalizację. Nawet jeśli nie leżą w samym centrum miasta, to i tak w ich pobliżu znajdują się przystanki autobusowe czy tramwajowe, z których możemy skorzystać chcąc dostać się do centrum. Decydując się na nowoczesne mieszkanie od dewelopera, możemy mieć pewność, że budynek, w którym będzie się ono mieścić, będzie dobrze prezentował się z zewnątrz.

 

Osiedle deweloperskie będzie też obfitowało w tereny zielone. W pobliżu z pewnością znajdą się liczne place zabaw dla dzieci, parkingi i garaże podziemne dla mieszkańców. Na pewno nie będziemy mieć problemów także z tym, aby zrobić zakupy spożywcze, gdyż na osiedlu z pewnością powstanie kilka nowych sklepów. Kupując mieszkanie u dewelopera, nie musimy się także martwić o to, że mieszkanie nie będzie urządzone tak jak to sobie wymarzyliśmy. Nie wybierzemy tylko niektórych elementów, takich jak na przykład drzwi do mieszkania, które muszą komponować się z wystrojem klatki schodowej, zaprojektowanej przez projektanta.

 

Wewnątrz, mieszkanie nie będzie wykończone, dlatego możemy urządzić się wedle własnego uznania. Posadzki będą zrobione z betonowej wylewki, więc sami będziemy mogli zadecydować jaki parkiet chcemy mieć w danym pomieszczeniu. Wybór koloru ścian również należy do nas. Nie musimy się natomiast martwić o, że w mieszkaniu nie będą znajdować się takie rzeczy jak parapety wewnętrzne czy płytki na balkonie bądź tarasie. Ważne aby przed kupnem mieszkania dokładnie przeczytać umowę, w której będzie wymienione co znajduje się w mieszkaniu, a czego w nim nie będzie. Każdy deweloper może bowiem rozumieć nieco inaczej pojęcie stanu deweloperskiego.