Czym się kierować wybierając łóżeczko dla niemowlaka?

Jedną z pierwszych, ale też trudniejszych decyzji każdego rodzica jest wybór odpowiedniego łóżeczka dla dziecka. Znalezienie najlepszego modelu wcale nie jest takie proste. Niemowlęta, zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia, potrzebują dużo snu, w miejscu komfortowym i bezpiecznym. Czymś zupełnie naturalnym jest, że rodzice pragną dla maleństwa wszystkiego co najlepsze, dlatego przykładają wielką wagę nie tyle do samego łóżeczka, co materaca. Łóżeczka dziecięce mają wymiary 140×70 cm i 120×60 cm i materac powinien być tak wybrany, aby pasował idealnie, nie może być za duży czy za mały. Takie rzeczy jak szuflada, przewijak czy baldachim są bardzo wygodne dla rodziców i ładnie się prezentują, ale nie są niezbędne i nie mają wpływu na wygodę dziecka. Z całą pewnością przed dokonaniem zakupu warto zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych rodziców, potem poszukać sklepu, który posiada bogatą ofertę produktów. Idealnym miejscem na zakupy jest internet i bez przeszkód można zamówić łóżeczko online z dostawą do domu. Na uwagę zasługuje https://sleephome.pl, gdzie można znaleźć łóżeczka dla dzieci, które są nie tylko piękne, ale także wykonane z naturalnego materiału, jakim jest drewno.

Łóżka dla starszych dzieci

Przychodzi taki czas, że maluch wyrasta z niemowlęcego łóżeczka i konieczna jest zmiana na większe. Dla wielu dzieci, ale także rodziców oznacza to wielką zmianę. Łóżka klasyczne https://sleephome.pl/kategoria-produktu/lozka-klasyczne/ wydają się być świetnym rozwiązaniem, które absolutnie nie musi być nudne. Istnieją meble o bardzo ciekawej konstrukcji, ale zachowujące klasyczny charakter. Zaletą takiego łóżeczka jest to, że może służyć przez kilka lat i nie koniecznie chodzi tutaj o trwałość, która oczywiście jest istotna, ale także o to, żeby nie trzeba było zmieniać łóżka za każdym razem, kiedy zmieniany jest wystrój pokoju. Wiadomo, że klasyka zawsze się sprawdza. Większe dzieci mają większe wymagania, dlatego dobre łóżeczko powinno wzbudzać ciekawość, rozwijać wyobraźnie. Sprzyjać temu może ażurowa konstrukcja, ponieważ umożliwia ona zawieszenie przeróżnych ozdób, dzięki czemu łóżko może zamienić się we wszystko, co tylko dziecko sobie wymyśli – od pirackiego statku, po zamek obronny. Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona.

Jaki jest najlepszy materiał na łóżko?

Na to pytanie jest tylko jedna dobra odpowiedź, oczywiście drewno, które jest trwałe, piękne i naturalne. Najczęściej wykorzystuje się lite drewno sosnowe gwarantujące stabilność konstrukcji.