Egzotyka w mieszkaniu

Meble drewniane, czy to na taras, czy do salonu, zyskują coraz większą popularność. Dużym zainteresowaniem cieszą się nasze rodzime gatunki, takie jak sosna czy dąb. Sosnowe meble są często wybierane ze względu na niską cenę i piękny zapach. Dębowe meble są za to cenione za solidność i trwałość. Koszt ich zakupu jest jednak nieco wyższy. Coraz więcej osób, poszukuje jednak alternatywnych rozwiązań dla mebli z rodzimych gatunków drzew.

 

Osoby, którym zależy na tym, aby nadać wnętrzom oryginalny i niecodzienny charakter, sięgają po meble z egzotycznych gatunków drzew. Ceny takich mebli są oczywiście dosyć wysokie, dlatego niestety nie każdy z nas może sobie pozwolić na ich zakup. Jeżeli jednak nasze środki finansowe na to pozwalają, to nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy sięgnęli po drewno egzotyczne. Dużym zainteresowaniem na rynku meblowym cieszą się hebanowe meble. Heban kojarzy się z trwałością i solidnym wykonaniem. Meble wykonane z tego gatunku drzewa będą nam służyły przez bardzo długie lata. Z egzotycznych gatunków drzew można również wykonać podłogę albo balustradę.

 

Heban ma ciemny kolor, dlatego doda naszym wnętrzom klasy i elegancji. Będzie doskonałym wyborem także do sypialni. Solidna hebanowa szafa z pewnością pomieści rozliczne ubrania przedstawicielek płci pięknej. Kolejnym rodzajem egzotycznego drewna, który cieszy się dużym powodzeniem jest cedr syberyjski. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości meblach, wykonanych z pięknego drewna, powinniśmy zainteresować się cedrem. Meble z hebanu czy cedru świetnie sprawdzą się w ekskluzywnych, przestrzennych wnętrzach. Jeżeli marzy nam się wytrzymała i oryginalna podłoga, nasze zainteresowanie powinno wzbudzić iroko. Tego rodzaju drewno pozyskuje się głównie w takich krajach jak Wybrzeże Kości Słoniowej, Nigeria czy Mozambik.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać z niego meble, ale szczególnie często wykonuje się z niego podłogi i schody. Zaletą parkietów wykonanych z iroko jest przede wszystkim wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Drewno ma jasną barwę, Będzie więc idealnym rozwiązaniem do salonu czy jadalni. Decydując się na meble czy podłogi z drewna egzotycznego, pamiętajmy o tym aby zrobić dobre rozeznanie na rynku meblowym. Porównanie cen z pewnością pomoże nam znaleźć taką ofertę, która będzie nam odpowiadać pod względem cenowym i jakościowym.