Pokaż IP

Mało kto zna na pamięć swój numer IP, ma on bowiem trudną do zapamiętania formę, ponad to, jeśli jest to adres dynamiczny ulega on zmianie za każdym razem, kiedy logujemy się do sieci, lub regularnie co dwadzieścia cztery godziny. Adres IP składa się z oktetów poprzedzielanych między sobą kropkami.
Nie musimy znać na pamięć swojego adresu IP, jednak urządzenie z którego logujemy się do Internetu musi go posiadać. Bez adresu IP sieć nie miałabym szans działać. Kiedy wchodzimy na stronę, musimy znać jej adres WWW, a strona, a konkretnie jej serwer musi znać nasz adres IP, dzięki czemu możemy uzyskiwać odpowiedzi na pytania, i przesyłać dane.

 

Wpisując w wyszukiwarkę pokaż adres IP trafimy na dziesiątki stron, po wejściu na które wyświetli się adres IP urządzenia, z którego w tej chwili korzystamy. Jeśli zrestartujemy połączenie z siecią, na przykład wyłączymy i włączymy ponownie komputer, po czym sprawdzimy nasz numer IP jeszcze raz może okazać się, że jest on inny niż poprzednio kiedy sprawdzaliśmy. Oznacza to, że jesteśmy posiadaczami dynamicznego (zmiennego) numeru IP. Niektórzy dostawcy przydzielają swoim klientom właśnie takie dynamiczne adresy IP.