3 zastosowania blachy trapezowej, których nie znasz

Blacha trapezowa kojarzy nam się zazwyczaj z zadaszeniem na dom lub budynek gospodarczy. Nic dziwnego – w końcu takie jest jej pierwotne przeznaczenie. Jednak można wykorzystać ją jeszcze na 3 inne sposoby, o których na pewno nie masz pojęcia, a które mogą Ci się przydać w różnych sytuacjach. Sprawdźmy więc, co oprócz dachu, można zrobić z blachy.

Ogrodzenie tymczasowe – zabezpiecz budowę

Jeśli nie chcemy, by na teren planu budowy wtargnęły osoby niepowołane, zainwestowanie w tymczasowe ogrodzenie z blachy trapezowej jest bardzo ważne. Dzięki niemu maszyny postawione na placu nie zostaną skradzione lub uszkodzone. Poza tym bezpieczne będą również wszystkie materiały i narzędzia. W ciągu dnia z kolei, ogrodzenie przyda się nam, by odgrodzić osoby przechodzące obok naszej działki od niebezpiecznych sytuacji budowlanych. Blacha trapezowa jest tanim materiałem, więc wykonanie z niej ogrodzenia nie będzie kosztowną inwestycją.

Blacha trapezowa w ogrodzie na 2 sposoby

Blacha trapezowa to dobry materiał na zadaszenie tarasu lub altany ogrodowej. Dzięki temu będziemy mogli wypoczywać na świeżym powietrzu także w czasie deszczu. Z uwagi na to, że blacha może się nagrzewać, dobrze jest wykonać pod nią izolację z drewna. To sprawi, że w czasie słonecznych i gorących dni altana lub taras nie będą za bardzo nagrzane. Kolejnym pomysłem na wykorzystanie tego materiału, może być wykonanie z niej domu dla naszego podwórkowego psa.

Pokrycie dachu – top 2 najlepsze materiały

Ten rodzaj blachy to również bardzo dobre pokrycie na dach. Szczególnie, jeśli ma być ono ekonomiczne i trwałe jednocześnie. Jednak nie każdemu może przypaść do gustu wygląd tego poszycia. Nie jest one tak estetyczne, jak np. blachodachówka. Poza tym blacha trapezowa nie pasuje do każdego typu domu. Dlatego czasami okazuje się, że finalnie lepiej zainwestować w blachodachówkę, by bryła domu wyglądała spójnie. Szczególnie gdy dach jest wielospadowy i posiada kilka kątów nachylenia.